Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II miało szczególnie uroczysty charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici Goście:

• Prof. dr hab. inż. Stanisław Skowron  Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej
  • dr hab. Krzysztof Burczak prof. KUL Prodziekan ds. studiów doktoranckich
  • Zbigniew Bartnik Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej
  • Mec. Michał Czerwonka  Prezesa Zarządu Fundacji Okręgowej Izby Radców Prawnych "Znam Prawo" w Lublinie
  • Pani Violetta Ostrowska Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców ZS 5 im. Jana Pawła II  w Lublinie.

Prof. dr hab. inż. Stanisław Skowron wygłosił wykład inauguracyjny poświęcony planowaniu własnej drogi życiowej. Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej objął swoim patronatem klasę o profilu menedżerskim naszego liceum i takich wykładów oraz zajęć prowadzonych przez pracowników uczelni zaplanowano więcej.

Minutą ciszy i chwilą poetyckiej refleksji uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej.

Na zakończenie uroczystości wystąpił chór Sensorium z Hymnem Szkoły ,, Leć nasz orle".

Społeczności Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie życzymy, aby to był dobry rok; pełen sukcesów, pasji w działaniu i wzajemnej życzliwości.

Autor: Iwona Lipiec